PADDLEBOARDY

Za poslední léta se stal z paddleboardingu jeden z nejrychleji se rozvíjejících vodních sportů ve světě. Díky své jednoduchosti si paddleboard našel své fanoušky pádlování ve všech věkových kategoriích, bez ohledu na jejich fyzickou kondici. Nejenže si na paddleboardu dokonale procvičíš svaly těla, zlepšíš rovnováhu a kondici, ale pobytem u vody si i psychicky odpočineš. Stačí se postavit na paddleboard, vzít do ruky pádlo a vydat se do přírody, objevovat její krásy z paluby SUPu. Nezáleží na tom, na jakou vodu se vydáš pádlovat. Na paddleboard nepotřebuješ nutně moře a vlny. Díky paddleboardu se můžeš vydat kam jen chceš, byť na rybníku za domem.

Díky popularitě stand up paddleboardingu můžeš najít na trhu nespočet paddleboardů. Ať už máš jakékoli představy o tom, jak svůj SUP plánuješ využít, s námi určitě najdeš pro sebe tu správnou desku pro paddleboardování. Jak se ale zorientovat v nekonečném výběru paddleboardů? A jaká deska na pádlování je pro tebe ta pravá? Co zvážit při výběru paddleboardu? V Neonmars ti poradíme.

 

Rozdělení paddleboardů

Paddleboardy lze rozdělit podle množství parametrů. Snad nejzákladnější rozdělení SUPů je podle typu desky na:

 • nafukovací paddleboardy - jsou vyrobeny z kvalitního PVC materiálu a jejich největší výhodou je skladnost nafukovací desky. Kvalitní nafukovací paddleboardy jsou téměř k nerozeznání od pevných desek.
 • pevné paddleboardy - jsou vyráběny ze sklolaminátu nebo karbonu a jsou mimořádně pevné a odolné. Pro své rozměry jsou pevné paddleboardy náročnější na uskladnění.

Kategorie paddleboardů

Ať už mluvíme o pevných nebo nafukovacích paddleboardech, podle typu jejich využití a tvaru stand up desky můžeme SUPy rozdělit do několika kategorií.

Allround paddleboardy jsou desky, které mají optimální rozměry pro všestranné využití. Standardně se délka allround SUPu pohybuje od 10' do 11'5”. Šířka allround desky od 76 cm do 86 cm zaručuje dostatečnou stabilitu na paddleboardu i pro úplné začátečníky. Allround paddleboardy jsou svým tvarem vhodné pro klidnou hladinu jezer, pádlování na mírně tekoucí řece ale i zábavu na prkně na menších vlnách na dovolené u moře.

Rodinné paddleboardy jsou allround paddleboardy s vyšším výtlakem a tedy i vyšší nosností desky. Rodinné SUPy mají rozměry přizpůsobené tomu, aby byly dostatečně stabilní a pohodlně odvezly další osobu na palubě paddleboardu.

XL paddleboardy jsou SUPy pro pohodlné pádlování ve stoje pro dvě osoby. Mají velkou nosnost a proto jsou vhodné i pro celodenní výlety na paddleboardu pro celou rodinu.

Dětské a juniorské paddleboardy jsou stand up desky rozměry přizpůsobené menším paddlebordistům. Desky mají menší výtlak, díky čemuž paddleboard je pro dítě lépe manévrovatelný. Oproti paddleboardům pro dospělé nejsou dětské desky tak široké, což by mohlo dítěti způsobovat diskomfort při jízdě. Navíc, dětské paddleboardy jsou mnohem lehčí než prkna pro dospělé jezdce.

Výletní paddleboardy jsou prkna určená především pro delší výlety a trasy. Oproti allround paddleboardům jsou touringové paddleboardy delší, což zaručuje jejich lepší držení směru při pádlování a vyšší rychlost. Zároveň jsou paddleboardy typu cruiser stále svojí šířkou příjemně stabilní.

Dámské paddleboardy se neodlišují od ostatních paddleboardů jen svým designem. Tyto desky jsou snazší pro pohodlný přenos, častokrát jsou vybaveny popruhy pro nošení paddleboardu na rameni. Rozměry paddleboardů pro ženy jsou přizpůsobeny jejich potřebám.

Race paddleboardy jsou určeny pro závodníky a sportovce, kteří už mají na paddleboardech už něco odjetého. Race paddleboardy jsou dlouhé a velmi úzké desky, díky čemuž dosahují mimořádné rychlosti a excelentního skluzu na vodní hladině.

Jógové paddleboardy jsou větší desky, které paddleboardistovi poskytují dostatek prostoru pro cvičení na paddle boardu. Důležitou součástí yoga paddleboardů je nášlapná EVA pěna pokrývající dostatek paluby na prkně pro pohodlné cvičení. Madla na nošení mají yoga SUPy častokrát umístěna tak, aby při sestavách na desce nezavazovala.

Paddleboardy na divokou vodu jsou přizpůsobeny jízdě, při které je mimořádně důležité dokonale ovládat své prkno a stát na něm dostatečně stabilně. Právě z tohoto důvodu jsou paddleboardy na divokou řeku oproti allround deskám kratší a širší. SUPy na bílou vodu jsou vybaveny kratším ploutvičkami, díky čemuž se zmenšuje riziko jejich nárazu o dno řeky.

Rozdělení paddleboardů podle ceny


Základní paddleboard pro dospělého paddleboardistu můžeš najít již od 7000 Kč. Špičkové modely pro závodníky mohou však stát i několik tisíc €. Věz však, že u paddleboardů neplatíš za zvučné jméno značky, ale za technologie a materiál, které paddleboardy tak výrazně rozlišují.

Paddleboardy do 10 000 Kč - v této kategorii můžeš najít většinou jednovrstvé paddleboardy, vhodné pro rekreační využití. Námi ověřené značky paddleboardů v této kategorii jsou Aqua Marina, Wattsup, Hydro-force

Paddleboardy 12 000 - 17 000 Kč - pokud hledáš zlatou střední cestu, tak hledej SUPy v této kategorii. Najdeš zde zejména odolnější dvouvrstvé paddleboardy od značky F2, ale také předlaminované modely desek od značek jako Skiffo, Coasto.

Paddleboardy nad 20 000 Kč - v této ceně začínají modely paddleboardy od prémiových značek jako JP Australia, NSP, SIC MAUI či Naish. Jedná se většinou o předlaminované paddleboardy ve špičkové kvalitě, které vynikají svojí odolností a životností.

Jak vybrat paddleboard?


Jak se zorientovat v široké nabídce paddleboardů? V Info zóně na naší stránce jsme pro tebe sepsali užitečné články, které oceníš nejen při výběru svého nafukovacího prkna, ale i při používání paddleboardu. Pokud však nemáš čas studovat články podrobně, nabízíme ti pár tipů, jak vybrat pro tebe ten nejvhodnější SUP.

 

Délka paddleboardu


Výběr správné délky paddleboardu závisí na tom, o jaký typ pádlování máte zájem. Jiné jsou potřeby pro jízdu na paddleboardu na divoké řece a jiné zase na jízdu na závodech. Obecně můžeme říci, že kratší paddleboardy jsou obratnější, delší paddleboardy jsou rychlejší.

 • paddleboardy do 10'- mezi těmito prkny můžeš najít obratné paddleboardy vhodné pro jízdu na vlnách v moři nebo divokou řeku. Kratší prkna jsou zároveň vhodná pro nižší jezdce nebo děti a juniory.
 • paddleboardy od 10'- pokud hledáš allround paddleboard, 10' je ideální startovací čarou. Paddleboardy 10' až 11'5'' dlouhé jsou ideální pro rekreační využití pro začátečníky a pokročilé jezdce.
 • paddleboardy kolem 11'5'' - v této délce můžeš náct paddleboardy, které jsou ideální pro celodenní výlet. 11'5'' dlouhé paddleboardy už skvěle drží směr, díky čemuž nemusíš pádlo přehazovat každou chvíli ze strany na stranu.
 • paddleboardy od 12'6'' - jsou ideální pro pokročilé jezdce. V těchto délkách najdeš rychlé race paddleboardy vhodné pro soutěžní ježdění.

 

Šířka paddleboardu


Šířka paddleboardu definuje jak stabilní SUP bude a proto je důležité upřímně zhodnotit své zkušenosti s pádlováním na prkně. Při výběru paddleboardu podle šířky platí, že širší paddleboardy jsou stabilnější, zatímco užší jsou rychlejší.

 • 71 cm a méně - paddleboardy s takovou šířkou jsou určeny zkušeným jezdcům a najdeš je především na závodních raceových modelech prken
 • 76 cm - šířka, která zajišťuje super skluz a je proto vhodná pro paddleboardisty, kteří mají rádi delší trasy na touringových paddleboardech
 • 81 cm - paddleboardy s touto šířkou jsou většinou allround modely, které poskytují dostatek stability pro většinu začínajících jezdců
 • 86 cm a více - tyto paddleboardy se vyznačují mimořádnou stabilitou. V této šířce najdeš většinou rodinné XL paddleboardy nebo paddleboardy určené ke cvičení jógy

✔ NEONMARS TIP - nižší jezdci mohou mít problém na širokém paddleboardu z toho důvodu, že nedosáhnou na okraj SUPu a musí tak po prkně přestupovat. Pokud patříš mezi nižší osoby, nebo kupuješ paddleboard pro dítě, zvaž koupi užšího modelu.

 

Tvar paddleboardu


Na tvaru desek závisí jaké jízdní vlastnosti bude mít paddleboard.

Paddleboardy s oblými hranami jsou většinou allround modely. Jsou určeny především pro klidné ježdění, ať už na jezeře, mírných vlnách či na tekoucí vodě. Paddleboardy s oblými hranami mají těžiště vyrovnané na větší ploše, proto jsou vhodné i pro začínající jezdce.

Špičatý nos paddleboardu zajistí vyšší účinnost a výkon. Tento tvar paddleboardu umožňuje pádlovat rovněji a rychleji na méně zabrání pádlem. Desky s tímto tvarem je obtížnější vyvážit, proto mohou mít problém se stabilitou potíže nezkušení paddleboardisté. Tento tvar najdeš většinou na touringových paddleboardech.

Zkosený ocas paddleboardu, tedy rovný konec vychází ze závodních paddleboardů a umožňuje efektivní a rychlé manévry.

Rockerem se označuje zakřivení na konci desky, ať už vpředu nebo vzadu. Paddleboardy s vyvýšeným rockerem vpředu, tedy se zvednutou špičkou umožňují pohodlnou jízdu na vlnách. Zabraňuje tomu, aby přední část desky mohla jít pod vodu. Nízký rocker můžeš najít většinou na paddleboardech určených k závodům. Tento typ rockeru umožňuje efektivnější klouzání desky na vodní hladině. Určen je především pro klidnou vodu.

Využití paddleboardu


Paddleboardy mohou nabídnout různé způsoby jejich sportovního využití. Na trhu jsou paddleboardy, které kromě klasického stand up paddleboardingu nabízejí možnost využít je jako:

 • Windsup - předpřipravený paddleboard na možnost připnutí windsurfové plachty a použít jej v době, kdy fouká na windsurfing či jízdu s křídlem.
 • Kajak – umožňuje přichycení kajakové sedačky k paddleboardu a vychutnat si tak jízdu na vodě v sedě s využitím kajakového pádla.
 • Windsup/kajak - novinka na trhu s paddleboardy, umožňuje přichytit plachtu a windsurfovat, když fouká, nebo přichytit kajakovou sedačku a sjíždět řeku, když už nemůžeš stát.

Nejprodávanější

aqua marina solid 8
1 899 Kč –22 %
Pádlo Aqua Marina Solid
Skladem (>5 ks)
2153
Původně: 1 899 Kč  (–22 %)
1 481 Kč
(1 224 Kč bez DPH)
Hydro-force Oceana Combo nafukovací paddleboard
9 115 Kč –28 %
Původně: 9 115 Kč  (–28 %)
6 553 Kč
(5 416 Kč bez DPH)
aqua marina carbonpro1
ZDARMAZDARMA 6 030 Kč –23 %
Původně: 6 030 Kč  (–23 %)
4 643 Kč
(3 837 Kč bez DPH)
Hydro-force Oceana White Cap nafukovací paddleboard
ZDARMAZDARMA 9 115 Kč –25 %
Původně: 9 115 Kč  (–25 %)
6 803 Kč
(5 622 Kč bez DPH)
Dětský paddleboard Gladiator Kids 8
6 829 Kč –23 %
Původně: 6 829 Kč  (–23 %)
5 258 Kč
(4 345 Kč bez DPH)
Dětský paddleboard Gladiator Kids 9
7 599 Kč –22 %
Původně: 7 599 Kč  (–22 %)
5 927 Kč
(4 898 Kč bez DPH)
MOAI – Produkt (1)
18 019 Kč –44 %
Původně: 18 019 Kč  (–44 %)
10 082 Kč
(8 332 Kč bez DPH)
3 dilne SUP padlo S27 Naish Alana Performance 80 back
5 633 Kč –13 %
Původně: 5 633 Kč  (–13 %)
4 901 Kč
(4 050 Kč bez DPH)
3 dilne SUP padlo S27 Naish Performance 85
5 387 Kč –12 %
Původně: 5 387 Kč  (–12 %)
4 741 Kč
(3 918 Kč bez DPH)
3 dilne SUP padlo S27 Naish Carbon Vario
7 109 Kč –15 %
Původně: 7 109 Kč  (–15 %)
6 043 Kč
(4 994 Kč bez DPH)
588 položek celkem
aqua marina solid 8
1 899 Kč –22 %
1 224 Kč bez DPH
1 481 Kč

Pevné 3-dílné pádlo Aqua Marina Solid s rozsahem nastavení 180-220 cm.

2153
Hydro-force Oceana Combo nafukovací paddleboard
Akce
9 115 Kč –28 %
5 416 Kč bez DPH
6 553 Kč

Vyber si z tří variant oblíbeného vylepšeného paddelboardu Hydro-Force Oceana. Skvěle vybavený a dostupný allround paddelboard, který rychle změníš na pohodlný kajak.

5294
aqua marina carbonpro1
Akce Novinka
ZDARMAZDARMA 6 030 Kč –23 %
3 837 Kč bez DPH
4 643 Kč

Nejlehčí karbonové 3-dílné pádlo Carbon Pro od Aqua Marina umožňuje extrémně stabilní a rychlé pádlování.

2210
Hydro-force Oceana White Cap nafukovací paddleboard
Akce
ZDARMAZDARMA 9 115 Kč –25 %
5 622 Kč bez DPH
6 803 Kč

Paddelboard Oceana White Cap je skvěle vybavený a cenově dostupný paddelboard a kajak v jednom. Patří do kategorie allround a nabízí opravdu všestranné využití od začátečníků až...

5291
Dětský paddleboard Gladiator Kids 8
Akce
6 829 Kč –23 %
4 345 Kč bez DPH
5 258 Kč

Kvalitní jednovrstvý paddleboard s vyztuženou konstrukcí je ideální pro paddleboardové začátky nejmenších jezdců na klidnější vodní hladině jezer či řek.

5420
Dětský paddleboard Gladiator Kids 9
Akce
7 599 Kč –22 %
4 898 Kč bez DPH
5 927 Kč

Nafukovací SUP z kategorie univerzálních allround paddleboardů určený pro děti a juniory s váhou do 80 kg.

5423
MOAI – Produkt (1)
18 019 Kč –44 %
8 332 Kč bez DPH
10 082 Kč

POUŽÍVANÝ PADDLEBOARD: Rodinný paddleboard MOAI 12'4 Family je jako stvořený pro všechny, kdo chtějí zažít skvělá dobrodružství u vody se svou rodinou.

9992
3 dilne SUP padlo S27 Naish Alana Performance 80 back
Novinka
5 633 Kč –13 %
4 050 Kč bez DPH
4 901 Kč

Naish S27 Performance Alana je navržena na míru ženám. Lehčí a měkčí konstrukce v kominaci s menší čepelí jsou optimální pro efektivní využití menší síly rukou.

823/S36
3 dilne SUP padlo S27 Naish Performance 85
Novinka
5 387 Kč –12 %
3 918 Kč bez DPH
4 741 Kč

Třídílné pádlo Naish S27 Performance 85 Vario SDS je skvělou kombinací ceny a funkčnosti.

9231
3 dilne SUP padlo S27 Naish Carbon Vario
Novinka
7 109 Kč –15 %
4 994 Kč bez DPH
6 043 Kč

Ideální pádlo dosahující rovnováhy mezi výkonem a cenou.

9225
Paddleboard JP Australia SE 3DS SportsAir
33 399 Kč –30 %
19 321 Kč bez DPH
23 379 Kč

POUŽÍVANÝ PADDLEBOARD: Paddleboard Sportsair SE 3DS je sportovní touringový paddleboard určený pro ty nejnáročnější jezdce, kteří chtějí dosahovat svých cílů. Paddleboard...

823/S28
Paddleboard JP Australia Venus
19 259 Kč –30 %
11 141 Kč bez DPH
13 481 Kč

Paddleboard JP Venus je dámskou verzí nejprodávanějších modelů JP Allroundair a Cruisair. JP Venus dokonale pokrývá všechny požadavky každé náročné paddleboardistky. Paddleboard...

823/S27
Paddleboard JP Australia LE WindsupAir
24 399 Kč –30 %
14 115 Kč bez DPH
17 079 Kč

POUŽÍVANÝ PADDLEBOARD: JP Windsupair je perfektním spojením allround paddleboardu pro všestranné využití a windsurfu. Paddleboard Windsupair LE je vyroben kvalitní technologií...

823/S26
Aqua Marina slide-in plutvička na windsup/race
Akce
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Zkosená velká slide-in ploutvička na windsup nebo raceový či touringový paddleboard, se kterou můžeš jít ve skluzu, rychle a rovně.

5258
Říční slide-in ploutvička na SUP
Akce
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Ploutvička na paddleboard se systémem slide-in, určená do mělkých a divokých vod.

5264
Aqua Marina slide-in ploutev Dagger 11'' na windsup
Akce
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Velká středová slide-in ploutev na windsup.

5267
STX Slide-in L ploutev ploutev na windsup
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Náhradní prodloužená Slide-in L ploutev od značky STX v prodloužené variantě je určena pro windsup paddleboardy.

9069
STX Weed Slide-in ploutev ploutev na paddleboard
743 Kč bez DPH
899 Kč

Plastová ploutev na paddleboard STX Weed Slide-in je určena pro snazší přejezd přes vodní porosty.

823/S20
Gladiator Pro Plastic 9'' ploutvička na paddleboard
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Zkosená velká ploutvička na windsup nebo raceový paddleboard, se kterou můžeš jít ve skluzu, rychle a rovně.

9078
GLADIATOR Pro Plastic 8'' ploutvička na paddleboard do US-boxu
899 Kč –11 %
660 Kč bez DPH
799 Kč

Zahnutá ploutvička na paddleboard s US boxem vhodná pro univerzální využití.

9081
Ploutvička zahnutá 12" na windsup/SUP do US-boxu
999 Kč –10 %
743 Kč bez DPH
899 Kč

Zahnutá ploutvička na paddleboard s US boxem vhodná pro univerzální využití na paddleboardu nebo jako středová ploutev na windSUP.

823/S21
Sklolaminátová ploutvička Kiboko
1 599 Kč –6 %
1 239 Kč bez DPH
1 499 Kč

Prémiová ploutev s na paddleboardy s US-boxem, vyrobená ze sklolaminátu dodá vašemu prknu ještě větší výkon.

9087
Paddleboard Naish Touring 12'0"x34 Fusion
24 899 Kč –19 %
16 668 Kč bez DPH
20 168 Kč

Velmi stabilní a snadno ovladatelný touringový paddleboard ideální pro celodenní výlety nebo jako rodinný paddleboard pro všestranné využití.

9093
Paddleboard Abstract Palma 10' Ruby
Akce Novinka
11 999 Kč –20 %
7 933 Kč bez DPH
9 599 Kč

Paddleboard Abstract Palma 10' Ruby je stylový paddleboard, s jemným designovým potiskem.

7388
Nahoru
Další produkty