PADDLEBOARDY

allround paddleboardy pre zaciatocnikov

Za poslední léta se stal z paddleboardingu jeden z nejrychleji se rozvíjejících vodních sportů ve světě. Díky své jednoduchosti si paddleboard našel své fanoušky pádlování ve všech věkových kategoriích, bez ohledu na jejich fyzickou kondici. Nejenže si na paddleboardu dokonale procvičíš svaly těla, zlepšíš rovnováhu a kondici, ale pobytem u vody si i psychicky odpočineš. Stačí se postavit na paddleboard, vzít do ruky pádlo a vydat se do přírody, objevovat její krásy z paluby SUPu. Nezáleží na tom, na jakou vodu se vydáš pádlovat. Na paddleboard nepotřebuješ nutně moře a vlny. Díky paddleboardu se můžeš vydat kam jen chceš, byť na rybníku za domem.

Díky popularitě stand up paddleboardingu můžeš najít na trhu nespočet paddleboardů. Ať už máš jakékoli představy o tom, jak svůj SUP plánuješ využít, s námi určitě najdeš pro sebe tu správnou desku pro paddleboardování. Jak se ale zorientovat v nekonečném výběru paddleboardů? A jaká deska na pádlování je pro tebe ta pravá? Co zvážit při výběru paddleboardu? V Neonmars ti poradíme.

 

Rozdělení paddleboardů

Paddleboardy lze rozdělit podle množství parametrů. Snad nejzákladnější rozdělení SUPů je podle typu desky na:

 • nafukovací paddleboardy - jsou vyrobeny z kvalitního PVC materiálu a jejich největší výhodou je skladnost nafukovací desky. Kvalitní nafukovací paddleboardy jsou téměř k nerozeznání od pevných desek.
 • pevné paddleboardy - jsou vyráběny ze sklolaminátu nebo karbonu a jsou mimořádně pevné a odolné. Pro své rozměry jsou pevné paddleboardy náročnější na uskladnění.

Kategorie paddleboardů

Ať už mluvíme o pevných nebo nafukovacích paddleboardech, podle typu jejich využití a tvaru stand up desky můžeme SUPy rozdělit do několika kategorií.

Allround paddleboardy jsou desky, které mají optimální rozměry pro všestranné využití. Standardně se délka allround SUPu pohybuje od 10' do 11'5”. Šířka allround desky od 76 cm do 86 cm zaručuje dostatečnou stabilitu na paddleboardu i pro úplné začátečníky. Allround paddleboardy jsou svým tvarem vhodné pro klidnou hladinu jezer, pádlování na mírně tekoucí řece ale i zábavu na prkně na menších vlnách na dovolené u moře.

Rodinné paddleboardy jsou allround paddleboardy s vyšším výtlakem a tedy i vyšší nosností desky. Rodinné SUPy mají rozměry přizpůsobené tomu, aby byly dostatečně stabilní a pohodlně odvezly další osobu na palubě paddleboardu.

XL paddleboardy jsou SUPy pro pohodlné pádlování ve stoje pro dvě osoby. Mají velkou nosnost a proto jsou vhodné i pro celodenní výlety na paddleboardu pro celou rodinu.

Dětské a juniorské paddleboardy jsou stand up desky rozměry přizpůsobené menším paddlebordistům. Desky mají menší výtlak, díky čemuž paddleboard je pro dítě lépe manévrovatelný. Oproti paddleboardům pro dospělé nejsou dětské desky tak široké, což by mohlo dítěti způsobovat diskomfort při jízdě. Navíc, dětské paddleboardy jsou mnohem lehčí než prkna pro dospělé jezdce.

Výletní paddleboardy jsou prkna určená především pro delší výlety a trasy. Oproti allround paddleboardům jsou touringové paddleboardy delší, což zaručuje jejich lepší držení směru při pádlování a vyšší rychlost. Zároveň jsou paddleboardy typu cruiser stále svojí šířkou příjemně stabilní.

Dámské paddleboardy se neodlišují od ostatních paddleboardů jen svým designem. Tyto desky jsou snazší pro pohodlný přenos, častokrát jsou vybaveny popruhy pro nošení paddleboardu na rameni. Rozměry paddleboardů pro ženy jsou přizpůsobeny jejich potřebám.

Race paddleboardy jsou určeny pro závodníky a sportovce, kteří už mají na paddleboardech už něco odjetého. Race paddleboardy jsou dlouhé a velmi úzké desky, díky čemuž dosahují mimořádné rychlosti a excelentního skluzu na vodní hladině.

Jógové paddleboardy jsou větší desky, které paddleboardistovi poskytují dostatek prostoru pro cvičení na paddle boardu. Důležitou součástí yoga paddleboardů je nášlapná EVA pěna pokrývající dostatek paluby na prkně pro pohodlné cvičení. Madla na nošení mají yoga SUPy častokrát umístěna tak, aby při sestavách na desce nezavazovala.

Paddleboardy na divokou vodu jsou přizpůsobeny jízdě, při které je mimořádně důležité dokonale ovládat své prkno a stát na něm dostatečně stabilně. Právě z tohoto důvodu jsou paddleboardy na divokou řeku oproti allround deskám kratší a širší. SUPy na bílou vodu jsou vybaveny kratším ploutvičkami, díky čemuž se zmenšuje riziko jejich nárazu o dno řeky.

Rozdělení paddleboardů podle ceny


Základní paddleboard pro dospělého paddleboardistu můžeš najít již od 7000 Kč. Špičkové modely pro závodníky mohou však stát i několik tisíc €. Věz však, že u paddleboardů neplatíš za zvučné jméno značky, ale za technologie a materiál, které paddleboardy tak výrazně rozlišují.

Paddleboardy do 10 000 Kč - v této kategorii můžeš najít většinou jednovrstvé paddleboardy, vhodné pro rekreační využití. Námi ověřené značky paddleboardů v této kategorii jsou Aqua Marina, Wattsup, Hydro-force

Paddleboardy 12 000 - 17 000 Kč - pokud hledáš zlatou střední cestu, tak hledej SUPy v této kategorii. Najdeš zde zejména odolnější dvouvrstvé paddleboardy od značky F2, ale také předlaminované modely desek od značek jako Skiffo, Coasto.

Paddleboardy nad 20 000 Kč - v této ceně začínají modely paddleboardy od prémiových značek jako JP Australia, NSP, SIC MAUI či Naish. Jedná se většinou o předlaminované paddleboardy ve špičkové kvalitě, které vynikají svojí odolností a životností.

Jak vybrat paddleboard?


Jak se zorientovat v široké nabídce paddleboardů? V Info zóně na naší stránce jsme pro tebe sepsali užitečné články, které oceníš nejen při výběru svého nafukovacího prkna, ale i při používání paddleboardu. Pokud však nemáš čas studovat články podrobně, nabízíme ti pár tipů, jak vybrat pro tebe ten nejvhodnější SUP.

 

Délka paddleboardu


Výběr správné délky paddleboardu závisí na tom, o jaký typ pádlování máte zájem. Jiné jsou potřeby pro jízdu na paddleboardu na divoké řece a jiné zase na jízdu na závodech. Obecně můžeme říci, že kratší paddleboardy jsou obratnější, delší paddleboardy jsou rychlejší.

 • paddleboardy do 10'- mezi těmito prkny můžeš najít obratné paddleboardy vhodné pro jízdu na vlnách v moři nebo divokou řeku. Kratší prkna jsou zároveň vhodná pro nižší jezdce nebo děti a juniory.
 • paddleboardy od 10'- pokud hledáš allround paddleboard, 10' je ideální startovací čarou. Paddleboardy 10' až 11'5'' dlouhé jsou ideální pro rekreační využití pro začátečníky a pokročilé jezdce.
 • paddleboardy kolem 11'5'' - v této délce můžeš náct paddleboardy, které jsou ideální pro celodenní výlet. 11'5'' dlouhé paddleboardy už skvěle drží směr, díky čemuž nemusíš pádlo přehazovat každou chvíli ze strany na stranu.
 • paddleboardy od 12'6'' - jsou ideální pro pokročilé jezdce. V těchto délkách najdeš rychlé race paddleboardy vhodné pro soutěžní ježdění.

 

Šířka paddleboardu


Šířka paddleboardu definuje jak stabilní SUP bude a proto je důležité upřímně zhodnotit své zkušenosti s pádlováním na prkně. Při výběru paddleboardu podle šířky platí, že širší paddleboardy jsou stabilnější, zatímco užší jsou rychlejší.

 • 71 cm a méně - paddleboardy s takovou šířkou jsou určeny zkušeným jezdcům a najdeš je především na závodních raceových modelech prken
 • 76 cm - šířka, která zajišťuje super skluz a je proto vhodná pro paddleboardisty, kteří mají rádi delší trasy na touringových paddleboardech
 • 81 cm - paddleboardy s touto šířkou jsou většinou allround modely, které poskytují dostatek stability pro většinu začínajících jezdců
 • 86 cm a více - tyto paddleboardy se vyznačují mimořádnou stabilitou. V této šířce najdeš většinou rodinné XL paddleboardy nebo paddleboardy určené ke cvičení jógy

✔ NEONMARS TIP - nižší jezdci mohou mít problém na širokém paddleboardu z toho důvodu, že nedosáhnou na okraj SUPu a musí tak po prkně přestupovat. Pokud patříš mezi nižší osoby, nebo kupuješ paddleboard pro dítě, zvaž koupi užšího modelu.

 

Tvar paddleboardu


Na tvaru desek závisí jaké jízdní vlastnosti bude mít paddleboard.

Paddleboardy s oblými hranami jsou většinou allround modely. Jsou určeny především pro klidné ježdění, ať už na jezeře, mírných vlnách či na tekoucí vodě. Paddleboardy s oblými hranami mají těžiště vyrovnané na větší ploše, proto jsou vhodné i pro začínající jezdce.

Špičatý nos paddleboardu zajistí vyšší účinnost a výkon. Tento tvar paddleboardu umožňuje pádlovat rovněji a rychleji na méně zabrání pádlem. Desky s tímto tvarem je obtížnější vyvážit, proto mohou mít problém se stabilitou potíže nezkušení paddleboardisté. Tento tvar najdeš většinou na touringových paddleboardech.

Zkosený ocas paddleboardu, tedy rovný konec vychází ze závodních paddleboardů a umožňuje efektivní a rychlé manévry.

Rockerem se označuje zakřivení na konci desky, ať už vpředu nebo vzadu. Paddleboardy s vyvýšeným rockerem vpředu, tedy se zvednutou špičkou umožňují pohodlnou jízdu na vlnách. Zabraňuje tomu, aby přední část desky mohla jít pod vodu. Nízký rocker můžeš najít většinou na paddleboardech určených k závodům. Tento typ rockeru umožňuje efektivnější klouzání desky na vodní hladině. Určen je především pro klidnou vodu.

Využití paddleboardu


Paddleboardy mohou nabídnout různé způsoby jejich sportovního využití. Na trhu jsou paddleboardy, které kromě klasického stand up paddleboardingu nabízejí možnost využít je jako:

 • Windsup - předpřipravený paddleboard na možnost připnutí windsurfové plachty a použít jej v době, kdy fouká na windsurfing či jízdu s křídlem.
 • Kajak – umožňuje přichycení kajakové sedačky k paddleboardu a vychutnat si tak jízdu na vodě v sedě s využitím kajakového pádla.
 • Windsup/kajak - novinka na trhu s paddleboardy, umožňuje přichytit plachtu a windsurfovat, když fouká, nebo přichytit kajakovou sedačku a sjíždět řeku, když už nemůžeš stát.

Nejprodávanější

Wattsup Sar 10 nafukovací paddleboard
9 999 Kč –30 %
Původně: 9 999 Kč  (–30 %)
6 999 Kč
(5 784 Kč bez DPH)
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
12 839 Kč –3 %
Původně: 12 839 Kč  (–3 %)
12 339 Kč
(10 198 Kč bez DPH)
paddleboard skiffo cruise 11 2 produkt 1
15 539 Kč –4 %
Původně: 15 539 Kč  (–4 %)
14 799 Kč
(12 231 Kč bez DPH)
Paddleboard F2 axxis combo
12 079 Kč –4 %
Původně: 12 079 Kč  (–4 %)
11 499 Kč
(9 503 Kč bez DPH)
paddleboard aquamarina beast
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Beast
Info o dostupnosti mailem
6136
 
14 039 Kč
(11 602 Kč bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE 3DS CruisAir
26 969 Kč –3 %
Původně: 26 969 Kč  (–3 %)
25 929 Kč
(21 429 Kč bez DPH)
paddleboard coasto argo 11 produkt 1
ZDARMAZDARMA 16 329 Kč –3 %
Paddleboard Coasto Argo 11'0
Skladem (3 ks)
5528
Původně: 16 329 Kč  (–3 %)
15 699 Kč
(12 974 Kč bez DPH)
paddleboard gladiator pro 11 2
17 759 Kč –9 %
Původně: 17 759 Kč  (–9 %)
15 999 Kč
(13 222 Kč bez DPH)
Hydro-Force Aqua Journey nafukovací paddleboard
7 243 Kč –27 %
Původně: 7 243 Kč  (–27 %)
5 255 Kč
(4 343 Kč bez DPH)
paddleboard aquamarina monster
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Monster
Info o dostupnosti mailem
6135
 
14 439 Kč
(11 933 Kč bez DPH)
675 položek celkem
Wattsup Sar 10 nafukovací paddleboard
Akce
9 999 Kč –30 %
5 784 Kč bez DPH
6 999 Kč

Paddleboard Wattsup Sar 10 Combo nabízí unikátní kombinaci stability, pevnosti a zajímavého designu. Sar 10 je perfektně všestranný paddleboard, na který se můžeš spolehnout v...

5255
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
Novinka
12 839 Kč –3 %
10 198 Kč bez DPH
12 339 Kč

Paddleboard JP Superlight je nejekonomičtějším řešením pro všechny začínající ambiciózní paddleboardisty. Tento model je skvělou volbou pro každého člena rodiny.

7313
paddleboard skiffo cruise 11 2 produkt 1
15 539 Kč –4 %
12 231 Kč bez DPH
14 799 Kč

Nafukovací SUP Skiffo Sun Cruise 11'2" je všestranný plovák ideální i pro delší ježdění na vodě. Má inovativní tvar s oblými hranami a zvednutou špičkou, díky čemuž ucítíš...

5549
Paddleboard F2 axxis combo
Novinka
12 079 Kč –4 %
9 503 Kč bez DPH
11 499 Kč

Touringový paddleboard F2 Axxis 12'2 Blue od německé značky F2 je díky své šířce 86 cm stabilní a proto vhodný i do aktivní rodiny.

7247
paddleboard aquamarina beast
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Beast
Info o dostupnosti mailem
11 602 Kč bez DPH
14 039 Kč

Nejnovější model paddleboardu Aqua Marina Beast je navržen do širokého spektra podmínek a pro každý typ jezdce.

6136
Paddleboard JP Australia LE 3DS CruisAir
Novinka
26 969 Kč –3 %
21 429 Kč bez DPH
25 929 Kč

JP Cruisair je perfektní paddleboard pro každodenní pádlování, výlety a fitness. Paddleboard Cruisair SE 3DS je vyroben nejkvalitnější technologií Light Edition 3D Stringer,...

7446
paddleboard coasto argo 11 produkt 1
ZDARMAZDARMA 16 329 Kč –3 %
12 974 Kč bez DPH
15 699 Kč

Všestranný nafukovací SUP s kvalitní dvouvrstvou fusion konstrukcí. Vyniká svými propracovanými detaily a unikátním systémem skládání, díky čemuž ho poskládáš do kompaktního...

5528
paddleboard gladiator pro 11 2
Novinka Tip
17 759 Kč –9 %
13 222 Kč bez DPH
15 999 Kč

Nafukovací SUP Gladiator Pro 11'2 je univerzální allround deska s touringovým tvarem, která nabízí skvělý poměr cena/výkon.

5477
Hydro-Force Aqua Journey nafukovací paddleboard
7 243 Kč –27 %
4 343 Kč bez DPH
5 255 Kč

Všestranný allround paddleboard Aqua Journey je skvělou volbou pokud hledáš menší kvalitní SUP za opravdu skvělou cenu.

5276
paddleboard aquamarina monster
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Monster
Info o dostupnosti mailem
11 933 Kč bez DPH
14 439 Kč

SUP Aqua Marina Monster je všestranný rodinný paddleboard s vysokou nosností ideální i pro začátečníky, který využiješ v jakýchkoliv podmínkách.

6135
MOAI – Produkt (1)
18 019 Kč –19 %
11 983 Kč bez DPH
14 500 Kč

Rodinný paddleboard MOAI 12'4 Family je jako stvořený pro všechny, kdo chtějí zažít skvělá dobrodružství u vody se svou rodinou.

6044
paddleboard aquamarina breeze
10 259 Kč –41 %
Paddleboard Aqua Marina Breeze 9'10''
Info o dostupnosti mailem
4 959 Kč bez DPH
6 000 Kč

Aqua Marina Breeze je všestranný paddleboard ideální i pro začátečníky, který využiješ v jakýchkoli podmínkách.

6143
paddleboard f2 ocean girl 9 2 pink produkt 1
Novinka
7 249 Kč –4 %
Paddleboard F2 Ocean Girl 9'2''
Info o dostupnosti mailem
5 702 Kč bez DPH
6 899 Kč

Nafukovací paddleboard F2 Ocean Girl 9'2" je skvělou volbou pro naučení paddleboardových dovedností všech malých paddleboardistů.

5681
paddleboard aquamarina vapor
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Vapor
Info o dostupnosti mailem
8 925 Kč bez DPH
10 799 Kč

Aqua Marina Vapor je všestranný paddleboard ideální i pro začátečníky, který využiješ v jakýchkoli podmínkách.

6285
Hydro-force Oceana XL Combo nafukovací paddleboard
9 539 Kč –25 %
5 843 Kč bez DPH
7 070 Kč

Oblíbeného paddleboard Hydro-Force Oceana XL. Skvěle vybavený a dostupný allround paddleboard, který rychle změníš na pohodlný kajak. 

5300
Paddleboard JP Australia SE 3DS SportsAir
Novinka
33 399 Kč –3 %
26 536 Kč bez DPH
32 109 Kč

Paddleboard Sportsair SE 3DS je sportovní touringový paddleboard určený pro ty nejnáročnější jezdce, kteří chtějí dosahovat svých cílů. Paddleboard Sportsair SE 3DS je vyroben...

7443
paddleboard gladiator origin 10 4
Novinka Tip
12 519 Kč –6 %
9 669 Kč bez DPH
11 699 Kč

Lehký nafukovací paddleboard Gladiator Origin 10'4 je určen především pro lehčí a nižší jezdce, kteří hledají univerzální prkno.

7415
Hydro-force Oceana Combo nafukovací paddleboard
9 115 Kč –29 %
5 298 Kč bez DPH
6 410 Kč

Vyber si z tří variant oblíbeného vylepšeného paddelboardu Hydro-Force Oceana. Skvěle vybavený a dostupný allround paddelboard, který rychle změníš na pohodlný kajak.

5294
paddleboard aqua marina coral touring
16 639 Kč –35 %
8 926 Kč bez DPH
10 800 Kč

Touringový nafukovací paddleboard od značky Aqua Marina je určen pro dlouhé výlety pro všechny paddleboardistky.

7370
Naish konštrukcia + výbava (1)
Novinka
ZDARMAZDARMA 29 300 Kč –19 %
19 614 Kč bez DPH
23 733 Kč

Designový touringový paddleboard nabízí skvělý výkon a rychlost. Ideální pro delší výlety.

6761
paddleboard f2 travel windsurf 12 5 petrol produkt 1
Novinka
13 649 Kč –4 %
Paddleboard F2 Travel WS 12'5''
Info o dostupnosti mailem
10 743 Kč bez DPH
12 999 Kč

Nafukovací paddleboard F2 Travel Windsurf 12'5" Petrol je skutečně univerzální deskou pro všechny aktivní rodiny s dětmi.

5630
Hydro-force Oceana White Cap nafukovací paddleboard
ZDARMAZDARMA 9 115 Kč –29 %
5 298 Kč bez DPH
6 410 Kč

Paddelboard Oceana White Cap je skvěle vybavený a cenově dostupný paddelboard a kajak v jednom. Patří do kategorie allround a nabízí opravdu všestranné využití od začátečníků až...

5291
Dětský paddleboard Gladiator Kids 8
6 829 Kč –22 %
4 346 Kč bez DPH
5 259 Kč

Kvalitní jednovrstvý paddleboard s vyztuženou konstrukcí je ideální pro paddleboardové začátky nejmenších jezdců na klidnější vodní hladině jezer či řek.

5420
JP Australia SL CruisAir 12'6 + SL CruisAir 11'6
Novinka
17 768 Kč bez DPH
21 499 Kč

Set dvou touringových paddleboardů od prémiové značky JP Australia v hodnotě 1 210 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

9980
Nahoru
Další produkty