Jak vybrat rodinný paddleboard

Chceš jezdit se svými dětmi na zábavné paddleboardové výlety nebo plánuješ na svém paddleboardu jezdit sám, ale čas od času svézt i přítelkyni či psa? Rodinný paddleboard je ideální způsob jak trávit čas s rodinou či kamarády. Pohybem a na čerstvém vzduchu. Pokud zvažuješ koupi rodinného paddleboardu a nevíš podle čeho vybírat nebo nevíš jestli je pro tebe vůbec rodinný paddleboard vhodnou volbou, čti dál. 

paddleboard-aqua-marina-super-trip-lifestyle

Rodinné paddleboardy 

Rodinný paddleboard je skvělou volbou pokud plánuješ jezdit sám a čas od času vezmeš někoho na palubu s sebou. Taktéž je ideální pro jednu dospělou osobu a dítě nebo se můžeš vozit spolu se svým pejskem. Na co se zaměřit při výběru rodinného paddleboardu? 

1. Výtlak a nosnost - Paddleboardy z kategorie rodinných se vyznačují větším výtlakem a teda i vyšší nosností. Pro rodinné využití doporučujeme vybírat paddleboardy s výtlakem od 280 litrů výš. Když si vybíráš svůj paddleboard zohledňuj hmotnost sebe a další osoby, kterou chceš vozit s sebou. Při zábavě na vodě, či přeplavení se z jedné strany jezera na druhou do bufetu na pivo a kofolu odveze paddleboard bez problémů i více než je nosnost doporučovaná výrobcem. Na celodenní pádlování, či delší výlety však pro pohodlné pádlování doporučujeme nosnost stanovenou výrobcem dodržet.

2. Rozměry - Šířka a délka rodinného paddleboardu určují kromě plochy, na které budeš stát i to jak je paddleboard stabilní. Širší paddleboardy mají zpravidla vyšší stabilitu a proto jsou i jako rodinné paddleboardy vhodnější. Rodinné paddleboardy se pohybují od 32'' (81 cm) výš. Čím je paddleboard širší, tím je však i pomalejší. Pokud chceš teda jezdit sám, příležitostně odvézt i někoho jiného a nechceš aby tě paddleboard velmi zpomaloval doporučujeme vybírat paddleboard se šířkou 32'' (81 cm), které jsou ideální i pro jednoho jezdce, ale zároveň nabízejí dostatečnou stabilitu. Naopak pro pohodlné pádlování vícero osob na palubě vybírej paddleboardy od šířky alespoň 85 cm. Co se týká tloušťky paddleboardu, na rodinné využití jsou vhodné paddleboardy s tloušťkou 15 cm. 

3. EVA pěna - Eva pěna je protismyková broušená pěna na povrchu paddleboardu, která se nachází v části kde na paddleboardu stojíš. Při rodinných paddleboardech, kde se vozí více lidí je výhodou pokud je EVA pěna co největší a pokrývá téměř celý povrch paddleboardu. EVA pěna je měkká a příjemná na dotyk a zároveň zabezpečuje dokonalou přilnavost a bezpečnost na paddleboardu. 

rodinny-paddleboard-kiboko

4. Bungee lana - Lana v přední části paddleboardu jsou ideální při delších výletech nebo kdykoliv když si potřebuješ na palubu vzít s sebou osobní věci. Nabal dětem svačinu, sbal si do voděodolného vaku lykrové tričko, přihoď opalovací krém a můžeš vyrazit na dobrodružný výlet s celou rodinou. Všechny tvoje věci budou díky bungee šňůrám bezpečně zajištěné na palubě tvého paddleboardu. Některé modely paddleboardů mají bungee lana i v zadní části, umožňují tak odvézt ještě více nákladu. 

5. Neoprenová poutka - Nafukovací paddleboardy jsou vybavené neoprenovým poutkem ve středu, které umožňuje jeho pohodlné nošení a manipulaci jak ve vodě, tak na břehu. U rodinného paddleboardu je však velmi praktické pokud má paddleboard vícero takovýchto poutek. Poutka, která se nacházejí i v přední části paddleboardu jsou ideální pokud budeš vozit vepředu například dítě. Dítě se tak při jízdě má za co držet a v případě, že se bude chtít jít okoupat, poutka velmi pomohou i při lezení zpět na palubu. 

6. Kovová očka (D-ring) - Nafukovací paddleboard může být vybavený několika kovovými očky, tzv. D-ringy. Ty slouží jak na upevnění bungee lan, tak na táhnutí nebo kotvení paddleboardu nebo na připojení kajakové sedačky. Pokud chceš paddleboard využívat i na jízdu v sedě s kajakovou sedačkou a kajakovým pádlem. Vybírej takový, který je vybavený očky na uchycení kajakové sedačky. Všechno o jízdě v sedě a přeměně paddleboardu na “kajak” se dozvíš v naší infozóně JÍZDA V SEDĚ - SUP KAJAK

Pro kompletní nabídku rodinných paddleboardů klikni na VÍCE INFO

paddleboard-aqua-marina-super-trip-lifestyle-2

XL Rodinné paddleboardy 2 + 1

Paddleboardy z kategorie XL rodinných se jak už jejich název napovídá liší od klasických rodinných paddleboardů svojí velikostí. To znamená, že mají i větší výtlak a tím pádem i vyšší nosnost. Označujeme je též jako paddleboardy 2 + 1, jelikož pohodlně uvezou dvě dospělé osoby a dítě na palubě. XL rodinné paddleboardy jsou velmi stabilní a poskytují dostatek pohodlí a zábavy na vodě pro celou rodinu. 

Pro kompletní nabídku XL rodinných paddleboardů klikni na VÍCE INFO

nafukovaci-megasup-kiboko-ponton

Mega SUPy a platformy

Mega SUPy jsou extra velké nafukovací paddleboardy s velmi vysokou nosností. Jsou určené pro vícero osob a bez problémů odvezou i větší skupinu lidí. Představují ideální zábavu pro rodinu a kamarády. Mega SUPy jsou extrémně stabilní a poskytují dostatek místa jak pro pádlující členy skupiny, tak pro ty kteří se do pádlování zrovna nezapojují, jako například malé děti. Mega SUPy jsou skvělé na oslavy, sportovní skupinové aktivity nebo teambuildingy, kde zaručí kopec zábavy. 

Pro kompletní nabídku mega SUPů klikni na VÍCE INFO

Neonmars doporučuje

paddleboard F2 comet family combo

Paddleboard Zray X5 X-Rider XL

Všestranný allround rodinný paddleboard s možností připojení kajakové sedačky, který nabízí skvělou stabilitu, odolnost a dobrý skluz.  VÍCE INFO

Paddleboard F2 Stereo 11'5

Stabilní allround rodinný paddleboard, který se vyznačuje vysoce kvalitní a odolnou konstrukcí a propracovanými detailyVÍCE INFO
paddleboard skiffo sun cruise 12
rodinny paddleboard wattsup seal

Paddleboard Aqua Marina Monster

Stabilní a pevný XL rodinný nafukovací paddleboard s vysokou nosností a prostornou plochou pohodlně unese i více osob. VÍCE INFO

 

Neonmars verdikt

Pokud se stále nevíš rozhodnout jestli koupit klasický rodinný paddleboard nebo velikost XL, máme pro tebe rychlé shrnutí. 

 vyhody-rodinneho-paddleboardu-cz

Nezapomeň nás sledovat na facebooku a instagramu, označuj #neonmars a sdílej s námi svoje SUPer zážitky.