PADDLEBOARDY

allround paddleboardy pre zaciatocnikov

Za poslední léta se stal z paddleboardingu jeden z nejrychleji se rozvíjejících vodních sportů ve světě. Díky své jednoduchosti si paddleboard našel své fanoušky pádlování ve všech věkových kategoriích, bez ohledu na jejich fyzickou kondici. Nejenže si na paddleboardu dokonale procvičíš svaly těla, zlepšíš rovnováhu a kondici, ale pobytem u vody si i psychicky odpočineš. Stačí se postavit na paddleboard, vzít do ruky pádlo a vydat se do přírody, objevovat její krásy z paluby SUPu. Nezáleží na tom, na jakou vodu se vydáš pádlovat. Na paddleboard nepotřebuješ nutně moře a vlny. Díky paddleboardu se můžeš vydat kam jen chceš, byť na rybníku za domem.

Díky popularitě stand up paddleboardingu můžeš najít na trhu nespočet paddleboardů. Ať už máš jakékoli představy o tom, jak svůj SUP plánuješ využít, s námi určitě najdeš pro sebe tu správnou desku pro paddleboardování. Jak se ale zorientovat v nekonečném výběru paddleboardů? A jaká deska na pádlování je pro tebe ta pravá? Co zvážit při výběru paddleboardu? V Neonmars ti poradíme.

 

Rozdělení paddleboardů

Paddleboardy lze rozdělit podle množství parametrů. Snad nejzákladnější rozdělení SUPů je podle typu desky na:

 • nafukovací paddleboardy - jsou vyrobeny z kvalitního PVC materiálu a jejich největší výhodou je skladnost nafukovací desky. Kvalitní nafukovací paddleboardy jsou téměř k nerozeznání od pevných desek.
 • pevné paddleboardy - jsou vyráběny ze sklolaminátu nebo karbonu a jsou mimořádně pevné a odolné. Pro své rozměry jsou pevné paddleboardy náročnější na uskladnění.

Kategorie paddleboardů

Ať už mluvíme o pevných nebo nafukovacích paddleboardech, podle typu jejich využití a tvaru stand up desky můžeme SUPy rozdělit do několika kategorií.

Allround paddleboardy jsou desky, které mají optimální rozměry pro všestranné využití. Standardně se délka allround SUPu pohybuje od 10' do 11'5”. Šířka allround desky od 76 cm do 86 cm zaručuje dostatečnou stabilitu na paddleboardu i pro úplné začátečníky. Allround paddleboardy jsou svým tvarem vhodné pro klidnou hladinu jezer, pádlování na mírně tekoucí řece ale i zábavu na prkně na menších vlnách na dovolené u moře.

Rodinné paddleboardy jsou allround paddleboardy s vyšším výtlakem a tedy i vyšší nosností desky. Rodinné SUPy mají rozměry přizpůsobené tomu, aby byly dostatečně stabilní a pohodlně odvezly další osobu na palubě paddleboardu.

XL paddleboardy jsou SUPy pro pohodlné pádlování ve stoje pro dvě osoby. Mají velkou nosnost a proto jsou vhodné i pro celodenní výlety na paddleboardu pro celou rodinu.

Dětské a juniorské paddleboardy jsou stand up desky rozměry přizpůsobené menším paddlebordistům. Desky mají menší výtlak, díky čemuž paddleboard je pro dítě lépe manévrovatelný. Oproti paddleboardům pro dospělé nejsou dětské desky tak široké, což by mohlo dítěti způsobovat diskomfort při jízdě. Navíc, dětské paddleboardy jsou mnohem lehčí než prkna pro dospělé jezdce.

Výletní paddleboardy jsou prkna určená především pro delší výlety a trasy. Oproti allround paddleboardům jsou touringové paddleboardy delší, což zaručuje jejich lepší držení směru při pádlování a vyšší rychlost. Zároveň jsou paddleboardy typu cruiser stále svojí šířkou příjemně stabilní.

Dámské paddleboardy se neodlišují od ostatních paddleboardů jen svým designem. Tyto desky jsou snazší pro pohodlný přenos, častokrát jsou vybaveny popruhy pro nošení paddleboardu na rameni. Rozměry paddleboardů pro ženy jsou přizpůsobeny jejich potřebám.

Race paddleboardy jsou určeny pro závodníky a sportovce, kteří už mají na paddleboardech už něco odjetého. Race paddleboardy jsou dlouhé a velmi úzké desky, díky čemuž dosahují mimořádné rychlosti a excelentního skluzu na vodní hladině.

Jógové paddleboardy jsou větší desky, které paddleboardistovi poskytují dostatek prostoru pro cvičení na paddle boardu. Důležitou součástí yoga paddleboardů je nášlapná EVA pěna pokrývající dostatek paluby na prkně pro pohodlné cvičení. Madla na nošení mají yoga SUPy častokrát umístěna tak, aby při sestavách na desce nezavazovala.

Paddleboardy na divokou vodu jsou přizpůsobeny jízdě, při které je mimořádně důležité dokonale ovládat své prkno a stát na něm dostatečně stabilně. Právě z tohoto důvodu jsou paddleboardy na divokou řeku oproti allround deskám kratší a širší. SUPy na bílou vodu jsou vybaveny kratším ploutvičkami, díky čemuž se zmenšuje riziko jejich nárazu o dno řeky.

Rozdělení paddleboardů podle ceny


Základní paddleboard pro dospělého paddleboardistu můžeš najít již od 7000 Kč. Špičkové modely pro závodníky mohou však stát i několik tisíc €. Věz však, že u paddleboardů neplatíš za zvučné jméno značky, ale za technologie a materiál, které paddleboardy tak výrazně rozlišují.

Paddleboardy do 10 000 Kč - v této kategorii můžeš najít většinou jednovrstvé paddleboardy, vhodné pro rekreační využití. Námi ověřené značky paddleboardů v této kategorii jsou Aqua Marina, Wattsup, Hydro-force

Paddleboardy 12 000 - 17 000 Kč - pokud hledáš zlatou střední cestu, tak hledej SUPy v této kategorii. Najdeš zde zejména odolnější dvouvrstvé paddleboardy od značky F2, ale také předlaminované modely desek od značek jako Skiffo, Coasto.

Paddleboardy nad 20 000 Kč - v této ceně začínají modely paddleboardy od prémiových značek jako JP Australia, NSP, SIC MAUI či Naish. Jedná se většinou o předlaminované paddleboardy ve špičkové kvalitě, které vynikají svojí odolností a životností.

Jak vybrat paddleboard?


Jak se zorientovat v široké nabídce paddleboardů? V Info zóně na naší stránce jsme pro tebe sepsali užitečné články, které oceníš nejen při výběru svého nafukovacího prkna, ale i při používání paddleboardu. Pokud však nemáš čas studovat články podrobně, nabízíme ti pár tipů, jak vybrat pro tebe ten nejvhodnější SUP.

 

Délka paddleboardu


Výběr správné délky paddleboardu závisí na tom, o jaký typ pádlování máte zájem. Jiné jsou potřeby pro jízdu na paddleboardu na divoké řece a jiné zase na jízdu na závodech. Obecně můžeme říci, že kratší paddleboardy jsou obratnější, delší paddleboardy jsou rychlejší.

 • paddleboardy do 10'- mezi těmito prkny můžeš najít obratné paddleboardy vhodné pro jízdu na vlnách v moři nebo divokou řeku. Kratší prkna jsou zároveň vhodná pro nižší jezdce nebo děti a juniory.
 • paddleboardy od 10'- pokud hledáš allround paddleboard, 10' je ideální startovací čarou. Paddleboardy 10' až 11'5'' dlouhé jsou ideální pro rekreační využití pro začátečníky a pokročilé jezdce.
 • paddleboardy kolem 11'5'' - v této délce můžeš náct paddleboardy, které jsou ideální pro celodenní výlet. 11'5'' dlouhé paddleboardy už skvěle drží směr, díky čemuž nemusíš pádlo přehazovat každou chvíli ze strany na stranu.
 • paddleboardy od 12'6'' - jsou ideální pro pokročilé jezdce. V těchto délkách najdeš rychlé race paddleboardy vhodné pro soutěžní ježdění.

 

Šířka paddleboardu


Šířka paddleboardu definuje jak stabilní SUP bude a proto je důležité upřímně zhodnotit své zkušenosti s pádlováním na prkně. Při výběru paddleboardu podle šířky platí, že širší paddleboardy jsou stabilnější, zatímco užší jsou rychlejší.

 • 71 cm a méně - paddleboardy s takovou šířkou jsou určeny zkušeným jezdcům a najdeš je především na závodních raceových modelech prken
 • 76 cm - šířka, která zajišťuje super skluz a je proto vhodná pro paddleboardisty, kteří mají rádi delší trasy na touringových paddleboardech
 • 81 cm - paddleboardy s touto šířkou jsou většinou allround modely, které poskytují dostatek stability pro většinu začínajících jezdců
 • 86 cm a více - tyto paddleboardy se vyznačují mimořádnou stabilitou. V této šířce najdeš většinou rodinné XL paddleboardy nebo paddleboardy určené ke cvičení jógy

✔ NEONMARS TIP - nižší jezdci mohou mít problém na širokém paddleboardu z toho důvodu, že nedosáhnou na okraj SUPu a musí tak po prkně přestupovat. Pokud patříš mezi nižší osoby, nebo kupuješ paddleboard pro dítě, zvaž koupi užšího modelu.

 

Tvar paddleboardu


Na tvaru desek závisí jaké jízdní vlastnosti bude mít paddleboard.

Paddleboardy s oblými hranami jsou většinou allround modely. Jsou určeny především pro klidné ježdění, ať už na jezeře, mírných vlnách či na tekoucí vodě. Paddleboardy s oblými hranami mají těžiště vyrovnané na větší ploše, proto jsou vhodné i pro začínající jezdce.

Špičatý nos paddleboardu zajistí vyšší účinnost a výkon. Tento tvar paddleboardu umožňuje pádlovat rovněji a rychleji na méně zabrání pádlem. Desky s tímto tvarem je obtížnější vyvážit, proto mohou mít problém se stabilitou potíže nezkušení paddleboardisté. Tento tvar najdeš většinou na touringových paddleboardech.

Zkosený ocas paddleboardu, tedy rovný konec vychází ze závodních paddleboardů a umožňuje efektivní a rychlé manévry.

Rockerem se označuje zakřivení na konci desky, ať už vpředu nebo vzadu. Paddleboardy s vyvýšeným rockerem vpředu, tedy se zvednutou špičkou umožňují pohodlnou jízdu na vlnách. Zabraňuje tomu, aby přední část desky mohla jít pod vodu. Nízký rocker můžeš najít většinou na paddleboardech určených k závodům. Tento typ rockeru umožňuje efektivnější klouzání desky na vodní hladině. Určen je především pro klidnou vodu.

Využití paddleboardu


Paddleboardy mohou nabídnout různé způsoby jejich sportovního využití. Na trhu jsou paddleboardy, které kromě klasického stand up paddleboardingu nabízejí možnost využít je jako:

 • Windsup - předpřipravený paddleboard na možnost připnutí windsurfové plachty a použít jej v době, kdy fouká na windsurfing či jízdu s křídlem.
 • Kajak – umožňuje přichycení kajakové sedačky k paddleboardu a vychutnat si tak jízdu na vodě v sedě s využitím kajakového pádla.
 • Windsup/kajak - novinka na trhu s paddleboardy, umožňuje přichytit plachtu a windsurfovat, když fouká, nebo přichytit kajakovou sedačku a sjíždět řeku, když už nemůžeš stát.

Nejprodávanější

Wattsup Sar 10 nafukovací paddleboard
10 819 Kč –7 %
Původně: 10 819 Kč  (–7 %)
9 999 Kč
(8 264 Kč bez DPH)
Paddleboard JP Australia SL AllroundAir
12 839 Kč –3 %
Původně: 12 839 Kč  (–3 %)
12 339 Kč
(10 198 Kč bez DPH)
paddleboard skiffo cruise 11 2 produkt 1
15 539 Kč –4 %
Původně: 15 539 Kč  (–4 %)
14 799 Kč
(12 231 Kč bez DPH)
Paddleboard F2 axxis combo
12 079 Kč –4 %
F2 Axxis Combo 12'2 Nafukovací paddleboard
Přijímáme předobjednávky - dostupné v dubnu
7247
Původně: 12 079 Kč  (–4 %)
11 499 Kč
(9 503 Kč bez DPH)
paddleboard aquamarina beast
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Beast
Info o dostupnosti mailem
6136
 
14 039 Kč
(11 602 Kč bez DPH)
Paddleboard JP Australia LE 3DS CruisAir
26 969 Kč –3 %
Původně: 26 969 Kč  (–3 %)
25 929 Kč
(21 429 Kč bez DPH)
paddleboard coasto argo 11 produkt 1
ZDARMAZDARMA 16 329 Kč –3 %
Paddleboard Coasto Argo 11'0
Skladem (>5 ks)
5528
Původně: 16 329 Kč  (–3 %)
15 699 Kč
(12 974 Kč bez DPH)
paddleboard gladiator pro 11 2
17 759 Kč –9 %
Původně: 17 759 Kč  (–9 %)
15 999 Kč
(13 222 Kč bez DPH)
Hydro-Force Aqua Journey nafukovací paddleboard
7 243 Kč –27 %
Původně: 7 243 Kč  (–27 %)
5 255 Kč
(4 343 Kč bez DPH)
paddleboard aquamarina monster
ZDARMAZDARMA
Paddleboard Aqua Marina Monster
Info o dostupnosti mailem
6135
 
14 439 Kč
(11 933 Kč bez DPH)
12 položek celkem
JP Australia SL CruisAir 12'6 + SL CruisAir 11'6
Novinka
17 768 Kč bez DPH
21 499 Kč

Set dvou touringových paddleboardů od prémiové značky JP Australia v hodnotě 1 210 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

9980
Paddleboard Zray X1 + X3
Novinka
23 699 Kč –6 %
18 346 Kč bez DPH
22 199 Kč

Set dvou paddleboardů Zray za zvýhodněnou cenu.

6788
Wattsup Sar 10 + Jelly 9.6
Novinka
19 999 Kč –22 %
12 809 Kč bez DPH
15 499 Kč

Výhodný set dvou paddleboardů Wattsup Sar 10 a Jelly 9'6.

4001
Paddleboard Wattsup Sar 10 + Espadon 11
Novinka
21 499 Kč –10 %
15 867 Kč bez DPH
19 199 Kč

Set dvou paddleboardů Wattsup za zvýhodněnou cenu.

6797
Paddleboard Skiffo Elle + Lui
Novinka
26 038 Kč –25 %
16 140 Kč bez DPH
19 529 Kč

Set dvou paddleboarů Skiffo za zvýhodněnou cenu.

8789
JP Australia SE 3DS SportsAir 12'6 x 30'' + JP Australia Venus CruisAir 11'6 Kup 1 a 2. máš za polovinu
Novinka
37 189 Kč bez DPH
44 999 Kč

Set dvou rychlých paddleboardů pro ni a pro něj od prémiové značky JP Australia v hodnotě 2 275 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

8795
JP Australia SL AllroundAir 10'6 + SL AllroundAir 10'6 Kup 1 a 2. máš za polovinu
Novinka
15 950 Kč bez DPH
19 299 Kč

Set dvou allround paddleboardů od prémiové značky JP Australia v hodnotě 1 046 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

9978
JP Australia SL AllroundAir 11' + SL AllroundAir 10'6 Kup 1 a 2. máš za polovinu
Novinka
16 859 Kč bez DPH
20 399 Kč

Set dvou allround paddleboardů od prémiové značky JP Australia v hodnotě 1 102 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

9979
JP Australia LE 3DS CruisAir 12'6 + LE 3DS CruisAir 11'6 2021
Novinka
31 569 Kč bez DPH
38 199 Kč

Set dvou touringových paddleboardů od prémiové značky JP Australia v hodnotě 2 035 €. Kup jeden a druhý máš za POLOVICI!

9981
Paddleboard Aqua Marina Coral + Beast
Paddleboard Aqua Marina Coral + Beast
Info o dostupnosti mailem
23 205 Kč bez DPH
28 078 Kč

Set dvou paddleboardů Aqua Marina za zvýhodněnou cenu.

6269
paddleboard hydro force aqua journey
Novinka
ZDARMAZDARMA od 14 659 Kč–21 %
od 9 587 Kč bez DPH
od 11 600 Kč

Set dvou paddleboardů Hydro Force za zvýhodněnou cenu. 

6323/ENJ
paddleboard hydroforce aqua journey sety produkt1
15 298 Kč –20 %
10 082 Kč bez DPH
12 199 Kč

Set dvou paddleboardů Hydro Force za zvýhodněnou cenu. 

3726