DĚTI NA PADDLEBOARDU

Jízda na paddleboardu není pouze pro dospělé. Paddleboard je stále více oblíbený rodinami s dětmi a představuje kvalitně strávený čas venku s celou rodinou. Pro děti je paddleboard nekonečným zdrojem zábavy, pro rodiče způsob spojení pohybu na čerstvém vzduchu, možností trávit čas s dětmi při sportovní aktivitě a v neposlední řadě způsob, jak zabavit a častokrát cíleně unavit své neposedné ratolesti. Pokud zvažuješ koupi rodinného nebo dětského paddleboardu, přinášíme ti pár cenných rad a tipů.

 


 


Mohu vzít dítě k sobě na paddleboard?

Na paddleboard může jít dítě jakéhokoliv věku. Ideální způsob jak zabavit své děti a sbírat spolu nové zážitky je vzít je na palubu paddleboardu s sebou. Vydejte se na dobrodružný výlet po řece nebo spolu prozkoumejte tajné zákoutí rybníka za babiččinou chalupou. Dítě jednoduše může pohodlně sedět v přední části SUPu, zatímco ty budeš pádlovat. Pokud chceš na svém paddleboardu vozit i dítě, vhodné je vybírat delší a širší allround SUPy z kategorie rodinných paddleboardů, které ti dodají potřebnou stabilitu. Některé modely mají kromě středového neoprenového poutka, takové rukojeti i v přední části, a dítě se za ně při jízdě může pohodlně držet. Navíc když děti na vodě dovádějí a skáčou z paddleboardu do vody, neoprenová poutka na okraji SUPu pomohou při lezení z vody zpět na palubu. Při výběru paddleboardu zohledňuj hmotnost sebe i svého dítěte. I dámske paddleboardy s nižší nosností mohou bez problémů uvézt maminku s dítětem vpředu. Pokud však máš představu paddleboardu, který odveze najednou i celou rodinu, vybírej z rodinných XL modelů s velkým objemem a extra stabilitou.

Pro kompletní nabídku rodinných paddleboardů klikni na Rodinné paddleboardy

trnavsky piknik 2019

Potřebuje tvoje dítě dětský paddleboard?

Říkáš si, že tvé dítě zvládne velký dospělácký paddleboard, vždyť i tak za pár let vyroste. Pokud chceš, aby se dítě na vodě zabavilo, něco naučilo a ne pouze se trápilo, je vhodné pořídit mu vlastní dětský paddleboard. Dětské paddleboardy mají menší rozměry než paddleboardy pro dospělé a tudíž se dětem snáze ovládají. Paddleboardy určené pro děti jsou dobrou volbou pokud se chce dítě naučit pádlovat samo. Při výběru dětského paddleboardu ber v úvahu nosnost a rozměry. Pro starší děti a juniory jsou vhodné i dospělácké paddleboardy s nižší nosností, které odpovídají hmotnosti dítěte. Šířka dětského paddleboardu je také důležitá, pro menší děti nejsou příliš široké paddleboardy vhodné protože pak při pádlování dobře nedosáhnou a musí přešlapovat blíže ke krajům. Ideální šířka dětského paddleboardu se pohybuje od 28 '(71 cm) do 30' (76 cm). Pro děti doporučujeme vybírat kratší paddleboardy s délkou 7.5 '- 9' (228 - 275 cm). Kratší paddleboard je obratnější a dětem se bude lépe ovládat. Dětské paddleboardy jsou většinou jednovrstvé, což zajistí jejich nízkou hmotnost a dětem se tak snadněji přenášejí. Tloušťka dětského paddleboardu je většinou 4 '(10 cm).
 

Neonmars doporučuje

detsky paddleboard gladiator kids 8

Dětský paddleboard Gladiator Kids

Všestranný allround juniorský paddleboard s kvalitní a velmi lehkou jednovrstvovou konstrukcí.  VÍCE INFO

Dětský paddleboard Wattsup Guppy 9

Stabilní dětský paddleboard ideální pro malé začínající paddleboardisty. VÍCE INFO
detsky-paddleboard-wattsup-guppy
detsky paddleboard aqua marina vibrant

Dětský paddleboard Aqua Marina Vibrant

Velmi dobře ovládatelný všestranný dětský paddleboard, který na první pohled zaujme svým poutavým barevným provedením, ale i jízdními vlastnostmi. VÍCE INFO

Pro celou nabídku dětských paddleboardů klikni na  DĚTSKÉ A JUNIORSKÉ PADDLEBOARDY

trnavsky piknik 2019

Vždy mysli na bezpečnost

Ačkoliv cítí děti ve vodě jistotu a umí plavat, plovací vesta je při jízdě na paddleboardu pro ty nejmenší nedílnou součástí výbavy. Zejména v hlubší nebo neprozkoumané vodě, při delších výletech nebo na dovolené u moře je záchranná vesta na místě. Dětské záchranné vesty disponují navíc různými bezpečnostními prvky jako píšťalka, vyvýšený límec nebo extra popruh na zapnutí mezi nohy. Doporučujeme také vybírat vestu v křiklavých barvách pro lepší viditelnost. Dětskou vestu nekupuj ve větší velikosti s tím, že do ní dítě doroste. Aby záchranná vesta splňovala svůj účel, musí sednout těsně na tělo. Většinu vest můžeš přizpůsobit i utahovacími popruhy.
 

Pro širokou nabídku dětských vest klikni na PLOVACÍ VESTY A VODNÍ ZÁCHRANA

trnavsky piknik 2019

Jak vybrat dětské pádlo?

Dětské pádla, stejně jako paddleboard, se liší od těch dospěláckých svou velikostí. Při výběru dětského pádla je důležitá jeho délka, zde platí, že pádlo by mělo být zhruba o 10 cm delší než výška dítěte. Protože děti rychle rostou, doporučujeme pořídit pádlo, které je nastavitelné a tudíž lze jeho délku velmi jednoduše přizpůsobit výšce dítěte. Rozdílem mezi dětským pádlem a pádlem pro dospělé je i tloušťka žerdi. Tlustší pádla se mohou dětem špatně držet a způsobovat problémy při pádlování.
 
Pro širokou nabídku dětských pádel klikni na pádla na paddleboard

dieta-na-paddleboarde

Neonmars verdikt

Pokud stále váháš jestli koupit rodinný paddelboard a nebo raději dítěti obstarat jeho vlastní, máme pro tebe rychlé shrnutí.

Rodinný paddelboard Dětský paddelboard

+ Odveze více dětí naráz

+ Skvělý na jízdu rodič + dítě

+ Ideální na rodinné výlety

+ Rozměry odpovídající dětem

+ Dítě může pádlovat samotné

+ Skvělý na naučení pádlování

- Těžko ovladatelný pro děti - Nevhodný pro dospělé

 

Nezapomeň nás sledovat na facebooku a instagramu, označuj #neonmars a sdílej s námi svoje SUPer zážitky.