JÍZDA V SEDĚ - SUP KAJAK

I když to tak jeho název napovídá, během jízdy na Stand Up Paddleboardu nemusíš jen stát . Jízda na paddleboardu v sedě má mnoho výhod, což dokazuje i velká oblíbenost hybridních modelů dva v jednom.

blog-paddleboard-aj-kajak-2v1

Jaké má SUP Kajak výhody? 

Možnost kdykoli přeměnit svůj paddleboard na kajak ti přináší to nejlepší z obou světů. Pádluj ve stoje na klidné vodě a užívej si dokonalý výhled. Když pádluješ proti větru nebo si při dlouhém výletu prostě potřebuješ odpočinout od stání, bez problémů se můžeš usadit a pokračovat ve výpravě v sedě. Také se nemusíš rozhodovat zda koupit kajak nebo SUP. S hybridním paddleboardem vybavíš obě možnosti jednou koupí. 

Pro koho je SUP Kajak vhodný? 

Pádlování vsedě je méně náročné na stabilitu a nezapotíš se tolik ani na neklidné vodní hladině či při silnějším protivětru. Výhody SUP kajaku využijí zejména děti nebo starší lidé, kteří si od dlouhého stání potřebují odpočinout. 

kajakovanie-na-paddleboarde

Co potřebuješ aby  jsi svůj SUP proměnil v kajak?

Není nic jednoduššího než přeměnit svůj SUP na kajak. K pádlování vsedě budeš potřebovat v první řadě paddleboard s očky, o které můžeš připnout kajakovou sedačku. V případě, že tvůj paddleboard nemá možnost připojení sedačky, existuje varianta kajakových sedaček, které se připevní kolem celého paddleboardu bez potřeby speciálních kovových D - ringů. Pádlovat vsedě můžeš však i bez použití přídavného sedáku. Neobejdeš se však bez kajakového dvoulistého pádla. Pokud chceš mít jedno pádlo na pádlování v sedě i ve stoje, doporučujeme všestranné combo pádla, které využiješ i jako klasické pádlo na SUP a po přidání přídavného listu zase vytvoříš spolehlivé kajakové pádlo. 

Viz naši nabídku kajakových sedaček a pádel

info-paddleboard-aj-kajak

Nevýhody SUP kajaku

S možností takto všestranného využití však budeš muset některé vlastnosti oželet . I při široké škále různých typů přídavných kajakových sedaček, nikdy ti nezaručí stejné pohodlí jako v klasickém kajaku. Pokud tedy většinu času dříve kajakuješ, bude pro tebe pravděpodobně pohodlnější volbou pořídit si samotný kajak. Pokud se rozhodneš pro koupi hybridního SUP kajaku, budeš se také muset smířit s tím, že závodní rychlosti na něm dosahovat nebudeš. Pádlování vsedě je spíše pohodlnější a pomalejší variantou jízdy na paddleboardu. 

Viz naši nabídku paddleboardů 2 v 1, které přidáním kajakové sedačky rychle změníš na pohodlný kajak zde

Nezapomeň nás sledovat na facebooku a instagrame, označuj #neonmars a sdílej s námi své SUPer zážitky.