MŮŽE PES NA PADDLEBOARD?

Máš čtyřnohého kámoše, kterého bereš všude s sebou? Když se chystáš pádlovat, určitě ho nemusíš nechávat doma nebo na břehu. Vezmi svého psa na paddleboard s sebou! Pokud tvůj pejsek miluje vodu, společná pádlovačka bude zábava a skvěle strávený čas pro vás oba. Než se však vydáš se svým psem na vodu, přečti si naše rady a tipy na co si při pádlování s tvým mazlíčkem dávat pozor. 

pes-na-paddleboarde

Výběr správného paddleboardu

Správný paddleboard je při pádlování se psem klíčový. Pokud uvažuješ o pádlování se psem, vybírej si desku tak aby měla dostatečnou nosnost a stabilitu. Vhodné jsou delší a širší paddleboardy, které jsou dokonale stabilní i při nečekaných pohybech. V úvahu ber samozřejmě i velikost a hmotnost tvého pejska. U větších plemen, která jsou těžší hrozí nebezpečí převrácení když se pejsek snaží vylézt z vody na paddleboard. Pokud máš však správný, dostatečně stabilní paddleboard, pádlování s velkými nebo dokonce více psy na palubě není žádný problém. 

Důležitým faktorem výběru paddleboardu vhodného pro psa je i </ span>konstrukce a použité materiály. Jednovrstvé paddleboardy pro psy  vzhledem ke své nízké odolnosti nejsou vhodné. Při pohybu na palubě pejsek může jednovrstvou konstrukci paddleboardu snadno proděravit svými drápy. Vybírej tedy paddleboard, který je dvouvrstvý nebo kvalitní fusion (pre-laminované) technologie, </ strong>které zajistí dokonalou pevnost a odolnost.   

To co zajistí bezproblémovou a pohodlnou pádlovačku je </span >povrch paddleboardu. V tomto případě upřím svou pozornost na tzv. str. EVA pěnu, která pokrývá určitou část paddleboardu. Role této speciálně broušené pěny na paddleboardu je zajištění komfortu a dokonalé přilnavosti. Vhodné jsou paddleboardy s co největší EVA pěnou, která je umístěna iv přední části SUPu, kde je místo pro tvého pejska. Protiskluzová EVA pěna zaručí dokonalé pohodlí a bezpečně vás udrží oba na palubě.

Co ještě potřebuješ vědět předtím než vezmeš psa na paddleboard

Jistota ve vodě. Ujisti se, že tvůj pejsek umí plavat. Pokud je slabý plavec nebo nemá rád vodu až tak moc jako ty. Jízda na paddleboardu nebude příjemným zážitkem pro tebe ani pro tvého pejska.

Bezpečnost je prvořadá. Většina pejsků jsou dobří plavci. Pokud však je jízda na paddleboardu pro tvého miláčka  úplná novinka, není na škodu vybavit jej plovací vestou. Pejsek, který jízdu na SUPu ještě moc nezná, může při skákání z vody a do vody být mírně dezorientovaný. Vyzkoušej mu vestu ještě doma aby ses ujistil, že dobře sedí a aby si na ni pejsek mohl zvyknout před tím než ho vezmeš na vodu.

Dokonalá manikúra. Abys minimalizoval riziko poškrábání sebe nebo tvého paddleboardu, ujistí se, že tvůj pes nemá příliš dlouhé drápy. V opačném případě je rychlá manikúra na místě.

Tak co? Vezmeš při nejbližší výpravě na paddleboard svého psa s sebou? Nezapomeň nám dát vědět, jak jste si společnou pádlovačku užili, označuj na fotkách #neonmars a sdílej s námi své paddleboardové zážitky na instagramu a facebooku.