VÝHODY NAFUKOVACÍHO PADDLEBOARDU

Tak a je to tady – rozhodl ses, že si koupíš paddle board. O SUP-ovaní už něco víš, vyzkoušel sis pár desek a chceš prozkoumat všechny možnosti před koupí tvé desky. A hlavou ti možná vrtá, jestli přece jen jít „do nafučky“ namísto pevné desky. Co když tě deska neunese, nebo během epického SUP tripu na jedné z top slovenských lokalit ji oškříš v řece o dno a začne dramaticky fučet?

Pojďme tedy na fakta, aby ses o SUP-ech dozvěděl co nejvíce info, a dospěl k závěru , že nafukovací SUP-y jsou super! (ne neovlivňujeme tě :))

Výhoda #1: Jednoduchost převozu a uskladnění paddleboardu

Alfa a omega vynálezu nafukovacího stand up paddle boardu! Skladnost. Nemusíš kupovat dodávku, abys paddle board vešel do auta. Nebo vysvětlovat doma polovičce, že má novou 3metrovou dekoraci. Nemluvě o hrůze z letecké přepravy. Ani jedno ti s nafukovacím paddleboardem nehrozí! Vyfouknutý SUP sbalíš do batohu, který máš častokrát i jako součást výhodného setu na Neonmars a můžeš vyrazit kamkoli na cesty.

neonmars-nafukovaci-sup-vyhody-a-nevyhody-batoh

Výhoda #2: Lehká hmotnost, velký výtlak

Nafukovací paddle boardy jsou navzdory své délce lehké a nesnesou toho hodně. Jen pro představu SUP Aqua Marina Magma při své váze 9.6 kg unese až 145kg, tedy 15násobek své váhy.

Vše závisí na zakoupení desky se správnými parametry, s nimiž ti náš šéf trenér Kuso, rád poradí. Když nafoukneš SUP na správné PSI, tak budeš překvapen, jak může být tak pevný. Nebude se ohýbat, vlnit nebo ponořovat pod tvýma nohama.

Výhoda #3: Odolnost nafukovacího SUPu

Nyní možná budeš šokován, ale nafukovací paddle boardy jsou mnohem odolnější u skalnatých břehů a řek na rozdíl od pevných desek. Ty pevné jsou totiž vyrobeny ze sklolaminátu (fiberglass), jejichž povrch se může právě v takových akčních površích poškodit.

Samozřejmě ani nafukovací SUP-y nejsou nezničitelné. Ty drobná „zranění“ ze SUP expedicí umíš vyřešit doma za pomoci repair kitu, na ty větší se ti podíváme my v rámci dvouleté záruky.

Výhoda #4: Jemnější pády a nárazy

Pádem se nevyhneš. A zatímco pád do vody tě maximálně osvěží, tak při pádu na tvrdý SUP vs. nafukovací pocítíš tvrdší dopad. Ouch. 

via GIPHY

Vysoká stabilita a příjemný povrch umožní tvému ​​psovi SUP-er zážitek z vašich společných výletů. Na pevných stand up paddle boardech z fiberglass materiálu se tvému ​​chlupáči klouzat tlapky a drápy. A nezapomeň na plovací vestu.